Wesprzyj nasze inicjatywy przekazując 1,5%

29 stycznia 2024, 12:52   Howler

W tym roku Stowarzyszenie Fantasmagoria już po raz siódmy ma okazję zbierać 1,5% procent podatku. Dzięki temu wsparciu możemy przygotowywać dla was kolejne inicjatywy oraz ulepszać sztandarowe imprezy, jak Konwent Fantastyki Fantasmagoria. Aby przekazać 1,5% naszej organizacji, rozliczając się wpisz KRS: 0000055717, a w rubryce „Cel szczegółowy” dopisz „Fantasmagoria”.

Badania wskazują jednak, że nadal spora liczba Polaków nie korzysta z możliwości przekazania 1,5% na cele charytatywne. Często nie wiedzą, że taka możliwość istnieje lub myślą, że nie są do tego uprawnieni.

A przekazanie 1,5% jest bardzo proste! Nie musisz robić przelewów, drukować potwierdzeń wpłaty, dołączać ich do zeznania podatkowego. Wystarczy, że zalogujesz się na stronie www.podatki.gov.pl Usługa automatycznie wskazuje tę OPP, która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1,5% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1,5%, według ustawień z ubiegłego roku. Jeżeli przekazujesz nam 1,5% po raz pierwszy, to wpisz numer KRS: 0000055717, a w rubryce „Cel szczegółowy” dopisz „Fantasmagoria”.

Nawet kilka złotych może bardzo pomóc! Wydaje ci się, że twój 1,5% to niewielka kwota, nic nie znacząca dla organizacji? Pomyśl ilu jest takich jak ty! 100 razy 3 złote daje już pokaźną kwotę!

Dlaczego warto przekazać 1,5% podatku?

A więc do dzieła! Czekamy na wasze wsparcie! I do zobaczenia na kolejnych imprezach!