Poznajcie jurorów konwentowego konkursu cosplay

27 maja 2023, 09:10   Howler

Na uczestników i uczestniczki naszego konkursu cosplay  spojrzą okiem krytycznym, ale łaskawym. Oceniać będą profesjonalnie, dostrzegą piękno, ale i także każdą z usterek. Przedstawiamy Wam jurorów i jurorki naszego konkursu cosplay, który odbędzie się już 15 lipca w hali II LO w Gnieźnie.

Cyprian Perepeczo – Cyperian Workshop

Zajmuje się cosplayem już od 8 lat. Specjalizuje się w wielu technikach - od szycia, poprzez tworzenie pancerzy, a na modelowaniu 3D czy pracy ze skórą skończywszy. Do tego współpracuje z wieloma firmami z branży gier komputerowych.

Edyta Kowalska – Ethlaine

To cosplayerka, która zajmuje się tworzeniem kostiumów od kilku lat. Specjalizuje się w szyciu, ale jej warsztat jest zróżnicowany. Na co dzień pracuje w muzeum z kostiumami i rekwizytami z planów filmowych. Jest także oficjalną ambasadorką marki Tomb Raider.

Paulina Lewandowska

Jest instruktorką i choreografką grupy tanecznej „No name” i jedną z tancerek grupy salsowej „Los Locos”. Z Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie związana jest od 2000 roku. W 2006 roku ukończyła pierwszy w historii Polski kwalifikacyjny kurs dla instruktorów tańca jazzowego w Warszawie, pod kierunkiem Piotra Galińskiego i Iwony Pavlović. Paulina to jurorka - weteranka. Jest z Fantasmagorią od początku organizacji konkursów cosplay.

Agnieszka Pelczyk

Lubi bawić się z różnymi materiałami i odkrywać nowe techniki, a najfajniejszą rzeczą w tym wszystkim jest dla niej to, jak bardzo kreatywnie można podejść do wykonania stroju. Uwielbia zaskakiwać (nawet samą siebie) użytymi materiałami, np. ma na swoim koncie biżuterię stworzoną za pomocą żelu UV do paznokci, bombki choinkowe czy obrożę dla psa jako przerobione elementy w gotowym stroju.

Jej przygoda z cosplayem zaczęła się prawie 10 lat temu, kiedy odwiedziła swój pierwszy konwent i podziwiała stroje innych, powtarzając sobie "ja też tak chcę!". Zawsze była to dla niej przede wszystkim zabawa i okazja do twórczego wyżycia się.

W stroju disneyowskiej Cruelli de Vil zdobyła nagrodę główną podczas konkursu cosplay na 12. Konwencie Fantastyki Fantasmagoria. A że tradycją gnieźnieńskiego konwentu jest, że zwycięzca / zwyciężczyni konkursu cosplay zasila skład jury podczas jego kolejnej edycji, jej obecność jest w tym roku nieodzowna.

A na Wasze zgłoszenia na konkurs czekamy do 18 czerwca tutaj: https://fantasmagoria.gniezno.pl/13-fantasmagoria/cosplay/

Foty: 1 oraz 2 - Alicja Dębek Fotografia, 4 - The Puddins'