Oto jurorki konwentowego konkursu cosplay!

11 maja 2022, 12:16   Howler

Na uczestników naszego konkursu cosplay (zgłaszać swoje uczestnictwo można tutaj) spojrzą okiem krytycznym, ale łaskawym. Oceniać będą profesjonalnie, dostrzegą piękno, ale i także każdą z usterek. Przedstawiamy Wam jurorki naszego konkursu cosplay, który odbędzie się już 16 lipca na Dziedzińcu Starego Ratusza w Gnieźnie.

Arshania Cosplay
Swój początek z cosplayem datuje na 2014 rok, gdy podczas PGA wystąpiła w stroju Sheparda z serii Mass Effect. W kostiumach stara się łączyć wiele technik, od pracy w drewnie i materiałach termoplastycznych po szycie i wyszywanie, jednak największą radość sprawia jej wykonywanie detali. Wielokrotny gość i juror konkursów cosplay, modelka cosplayowa przy kampaniach reklamowych, współpracowała między innymi przy promocji Pyrkonu oraz dodatku World of Warcraft. Prelegentka z zamiłowaniem dla tematyki tworzenia kostiumów. A prywatnie laborantka mikrobiologiczna, geek i miłośniczka mangi, która na konwentach nie pogardzi Pocky i planszówkami w dobrym towarzystwie.

Paulina Lewandowska
Jest instruktorką i choreografką grup tanecznych „No name” i „Arabeska” i jedną z tancerek grupy salsowej „Los Locos”. Z MOK-iem związana jest od 2000 roku. W 2006 roku ukończyła pierwszy w historii Polski kwalifikacyjny kurs dla instruktorów tańca jazzowego w Warszawie, pod kierunkiem Piotra Galińskiego i Iwony Pavlović. Paulina sędziuje naszemu konkursowi cosplay od wielu lat, cieszymy się więc, że będzie z nami ponownie.

Yuki z Caryu Cospre
Tradycją jest, że zwycięzca lub zwyciężczyni naszego konkursu cosplay zasiada potem w jury kolejnej edycji konkursu. Nie inaczej jest i tym razem. Yuki to Yu w duecie CarYu Cospre. Jej specjalizacją jest szycie, ale nie boi się kleju na gorąco i długich godzin wyszywania. Najczęściej można ją zobaczyć w postaciach z anime - im więcej różu, kokardek i falbanek w stroju, tym lepiej! W cosplayu najbardziej ceni sobie satysfakcję z własnoręcznie stworzonego stroju oraz sesje zdjęciowe, dające jej dużo radości zarówno z podróżowania w poszukiwaniu nowych miejsc, jak i z późniejszego dzielenia się swoją pracą z innymi. Podczas oceny zwracać będzie uwagę na wykonanie stroju, więc uważajcie na nierówne brzegi i odstające nitki!

Blue Hunter
Wielu z Was ma cudne zdjęcia z poprzednich edycji naszego konwentu wykonane na ściance fotograficznej. Zrobiła je osoba, którą dobrze znacie i którą będzie można ponownie spotkać na Fantasmagorii: Blue Hunter. Ta fotografka z Bydgoszczy, uwielbia cosplay, ponieważ otwiera on zupełnie nowe drogi fotografii. Zawsze stara się dopasować swoją pracę do klimatu postaci oraz z zapałem podejmuje się nowych wyzwań, chcąc nieustannie doskonalić swoje umiejętności.