Goście literaccy 12. Fantasmagorii

4 maja 2022, 11:27   Howler

Podczas gnieźnieńskiego Konwentu Fantastyki Fantasmagoria nie zabraknie oczywiście spotkań z autorami! Niektórych mieliśmy już okazję gościć na naszej imprezie, inni pojawią się u nas po raz pierwszy. Liczymy, że będzie ciekawie, odwiedzą nas bowiem:

Agnieszka Hałas
Rocznik ’80, z wykształcenia doktor nauk biologicznych, aktualnie tłumaczka i autorka fantastyki. Od maja 2021 roku redaktorka działu prozy zagranicznej w „Nowej Fantastyce”. Spod jej pióra wyszły: cykl powieściowy „Teatr węży”, liczne opowiadania publikowane w czasopismach i antologiach, zbiory opowiadań „Między otchłanią a morzem” (2004) i „Po stronie mroku” (2012) oraz powieść „Olga i osty” (2016). Laureatka konkursu „Horyzonty Wyobraźni” (2010), wyróżniona Reflektorem „Nowej Fantastyki” (2018), laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla za powieść „Czerń nie zapomina” (2021). Należy do grupy literackiej Harda Horda. Kocha góry i koty (ze wzajemnością). Blog: www.agnhalas.pl

Anna „Cranberry” Nieznaj
Rocznik 1979. Autorka fantastyki, recenzentka książek w magazynie sieciowym Esensja, programistka, z wykształcenia matematyczka. Należy do grupy literackiej Harda Horda. Debiutowała w konkursach literackich pisma „Filipinka” pod panieńskim nazwiskiem Borówko. Od 1996 r. publikowała opowiadania w prasie, Internecie oraz antologiach. Laureatka konkursu Pigmalion Fantastyki 2010, finalistka Horyzontów Wyobraźni 2011, uczestniczka projektów Jutronauci 2018 „Gazety Wyborczej” i OFF Opera „List do przyszłości” 2021. Jej książki „Błąd warunkowania” (2014) i „Dolina niesamowitości” (2021) opowiadają o genetycznie modyfikowanych ludziach w drugiej połowie XXI wieku. Dawniej selekcjonerka i redaktorka działu literackiego Esensji, teraz pisze recenzje książek. Jest wielką fanką „Gwiezdnych wojen”, w Esensji można przeczytać jej niekanoniczną powieść „Wróg publiczny” rozgrywającą się w tym uniwersum. Mężatka, ma dwoje dzieci, mieszka w Lublinie.

Maciej Głowacki
Wierzy, że dzięki sieci możemy tworzyć niespotykane dotychczas społeczeństwa, zdolne do wymiany tekstów kultury. W pracach stara się przekazać wszystko, co mogłoby lub nie mogłoby istnieć, ale miło jest pomarzyć albo strach pomyśleć. Autor kilku książek fantastycznych i kilkunastu opowiadań. Nominowany do nagrody Im. Janusza A. Zajdla za rok 2020. Oprócz tradycyjnej sprzedaży utworów, publikuje za darmo na swojej stronie autorskiej https://storyyelling.pl/

Witold Jabłoński
Jest pisarzem, tłumaczem. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim, mieszka i pracuje w Łodzi. Uprawia fantasy historyczną (cykl „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”, „Fryne hetera”, „Słowo i miecz”oraz kontynuacja "Ślepy demon: Sieciech, Zbigniew") i miejski horror („Miasto Nawiedzonych”). Przekłada fantastykę, m. in. powieści Kira Bułyczowa, a także Mariny i Siergieja Diaczenków oraz ostatnio Jewgienija Gulakowskiego i Marii Galiny dla wydawnictwa "Stalker Books". W Audioteka.pl ukazały się w 2018 roku audiobook "Dary bogów", opowieść oparta na mitologii słowiańskiej, a w następnym roku kolejna słowiańska saga "Popiel, syn popiołów". Do rąk Czytelników trafiły książkowe wersje obu, a także trzecia opowieść ze świata naszych pradawnych podań: „Wanda. Zaginiona legenda”. Obecnie pracuje nad „Prawdziwą historią Frankensteina” i powieścią współczesną YA.