Zapraszamy na spotkanie z Olą Szmidą – rysowniczką i animatorką

29 czerwca 2021, 13:42   Howler

Kolejny tydzień, kolejne ciekawe wydarzenie! Tym razem zapraszamy na spotkanie z Olą Szmidą: ilustratorką i animatorką. Ta wyjątkowo zdolna młoda artystka (rocznik ’87) ma na swoim koncie już wiele międzynarodowych nagród. Realizuje się głównie w medium, jakim jest rysunek; tworzy również filmy animowane i zajmuje się designem. Start spotkania w sobotę, 3 lipca o 18.00 w Latarni na Wenei.

Wśród artystycznych dokonań Szmidy niewątpliwie ważnym jest całkiem świeży komiks „Twarz, brzuch, głowa”. To pełnometrażowy debiut artystki napisany na podstawie autobiograficznej opowieści Wandy Hagedorn.

Ola Szmida jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, gdzie studiowała animację i Kunsthochschule für Medien w Kolonii (stypendium DAAD). Współpracowała, między innymi z: BBC, Ermenegildo Zegna, Boiler Room, Southbank Centre, Häagen-Dazs, Disney Polska.

O swoich twórczych inspiracjach, pracy w zawodzie ilustratorki, a także traktowaniu kobiet w branży kreatywnej opowie podczas spotkania 3 lipca (sobota), na gościnnej Latarni na Wenei. Po spotkaniu zapraszamy na mini warsztaty z rysowania komiksu!

Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Partnerami: Stowarzyszenie Fantasmagoria, Miasto Gniezno, Ośla Ławka oraz Latarnia na Wenei.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.