Ogłaszamy konkurs na najlepszą planszę do gier bitewnych!

10 czerwca 2020, 10:18

Pewnie doskonale wiecie, że rynek gier figurkowych ciągle się powiększa: przybywa nowych systemów, a te doskonale znane mają nowe dodatki. Cieszą się one rosnącą popularnością, przyciągając kolejnych graczy. Dlatego chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w konkursie na najlepszą planszę (blat) do gier bitewnych.

Plansza może być do dowolnego systemu, a nawet do gry z Waszych wyobrażeń. Najistotniejsza jest Wasza inwencja!

Przygotujcie go w domu sami lub z pomocą rodzica, rodzeństwa czy znajomych. Na spokojnie realizujcie swój projekt, bo czasu jest całkiem sporo: dopiero po wakacjach, a konkretnie 19 września będzie prezentacja wszystkich zebranych prac. Gdzie? Miejmy nadzieję, że na spotkaniu Klubu Fantastyki Fantasmagoria w Starym Ratuszu.

Wszystkie dokładniejsze informacje oraz parę słów i porad w tym temacie będziemy sukcesywnie zamieszczać na FB/Fantasmagoria Gniezno i naszej stronie internetowej. Oczywiście z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości. W miarę możliwości oczywiście.

A teraz parę zasad, które ułatwią nam zabawę, czyli krótki regulamin:

1. Konkurs ma na celu promowanie zainteresowania figurkowymi systemami bitewnymi i modelarstwem.

2. Przedmiotem konkursu będzie wykonana przez uczestnika plansza (blat) do dowolnie wybranej gry bitewnej.
Minimalny wymiar planszy to 19x14 cm (wymiary w calach: 7,5"x5,5").
Maksymalny zalecany wymiar planszy, choćby z uwagi na problem z przetransportowaniem, to 110x120 cm (43"x47").

3. Uczestnicy wykonują swoje prace w domu, a następnie będą zobowiązani do dostarczenia ich 19 września 2020 (sobota) do 11.00 do Starego Ratusza celem zaprezentowania ich jurorom, innym uczestnikom konkursu i klubowiczom.

4. Dozwolone jest kupowanie elementów scenerii i przerabianie ich pod kątem własnego projektu. Ale nie mogą one stanowić większości elementów na danej planszy. Kategorycznie zabrania się wystawiania plansz nie będących Waszego autorstwa. Dlatego prosimy o wykonywanie sukcesywnie dokumentacji fotograficznej z postępu prac.

5. Laureaci nagród zostaną wybrani poprzez głosowanie instruktorów Klubu Fantastyki Fantasmagoria. Oceniane będą przede wszystkim: pomysłowość projektu, dokładność wykonania oraz ogólna estetyka.

6. W dniu rozstrzygnięcia konkursu uczestnicy zostaną poproszeni o opowiedzenie kilku słów na temat procesu tworzenia swoich prac.

7. Z uwagi na problem z transportem, zaleca się zawczasu podzielić duże plansze na segmenty.

8. Nagrodami w konkursie będą medale oraz upominki rzeczowe przyznane za miejsca 1-3, a także wyróżnienia.

9. Aby wziąć udział w konkursie, należy przysłać drogą mailową zgłoszenie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 1 września 2020, w tytule maila wpisując „Konkurs na planszę”. Mail powinien zawierać imię i nazwisko, wiek i numer telefonu uczestnika.

10. W przypadku niemożności zorganizowania prezentacji prac w Starym Ratuszu w Gnieźnie 19 września 2020 roku, na przykład w wyniku sytuacji epidemicznej, konkurs zostanie rozstrzygnięty online.

11. W kwestiach nieobjętych regulaminem, rozstrzygający głos ma organizator, czyli Stowarzyszenie Fantasmagoria.

12. Pytania w sprawie konkursu zadawać można poprzez email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez wiadomość na FB/FantasmagoriaGniezno

13. Zgłoszenie do udziału w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Stowarzyszenie Fantasmagoria danych osobowych zgłaszającego (w tym na wykorzystanie wizerunku) dla celów związanych z promocją i relacjami z wydarzenia. Jednocześnie zgłaszający oświadcza, że został poinformowany o przysługującym mu prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne.