Co robimy na Discordzie?

9 grudnia 2020, 20:23

Na czas nasilenia pandemii koronawirusa organizatorzy kultury mają dwa wyjścia: zawiesić działalność, albo przenieść ją do sieci. My oczywiście skorzystaliśmy z tego drugiego rozwiązania. Zintensyfikowaliśmy działania na naszych profilach na Facebook i Instagramie oraz rozpoczęliśmy współpracę z kanałem Fantastyczne Pogaduchy na Discordzie.

I to właśnie Discord okazał się narzędziem najbardziej integrującym uczestników przestrzeni wirtualnej. Rozmawiamy tam w grupach, organizujemy zebrania i oczywiście czatujemy w prywatnych wiadomościach. Okazało się jednak, że można jeszcze więcej. Waszej uwadze chcemy polecić dwie aktywności, które są najciekawsze, a do udziału w których zapraszamy.

a) dyskusje – raz w miesiącu spotykamy się na rozmowę o filmie, który wcześniej wspólnie wybieramy. Można dowiedzieć się ciekawostek o danym tytule oraz porozmawiać o wrażeniach i emocjach. Oprócz tego, dwa razy na kwartał organizujemy dyskusję o sezonie anime – na pierwszym zawsze omawiamy, co warto zacząć oglądać, a na drugim dyskutujemy o zakończonym już sezonie – jego najlepszych i najgorszych seriach.

b) konkursy – okazało się, że na Discordzie można zrobić nawet konkurs i to taki, który zapewni 4 godziny rozrywki uczestnikom. W listopadzie zorganizowaliśmy na Fantastycznych Pogaduchach konkurs rozpoznawania openingów i endingów z anime. W sumie ponad 20 osób skorzystało i bawiło się dobrze. No a trójka najlepszych (Neko (I), Mroczuś (II) i MerryX (III), na zdjęciu) wygrało nagrody. Gratulujemy!

Podsumowując: jeszcze pewnie niejedną rzecz zrobimy na Discordzie. Dlatego zapraszamy Was do dołączenia do serwera Fantastyczne Pogaduchy. Zwłaszcza, jeżeli szukacie osób, z którymi chcecie porozmawiać na tematy związane z szeroko pojętą fantastyką.